Київ і Будапешт цього тижня проведуть переговори щодо прав угорської меншини в Україні на тлі спроб відновити двосторонні відносини після зміни уряду в Угорщині. Про це заявили глави МЗС обох країн.
Новий уряд прем’єр-міністра Петера Мадяра зайняв менш конфронтаційну позицію щодо України, ніж попередня адміністрація Віктора Орбана. Утім, Будапешт і далі виступає проти прискореного вступу України до ЄС та пов’язує покращення двосторонніх відносин із питанням прав приблизно 150 тисяч етнічних угорців на Закарпатті.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив про «конструктивну та змістовну» телефонну розмову зі своєю угорською колегою Анітою Орбан. Сторони домовилися провести цього тижня консультації на рівні експертів для пошуку «практичних і дієвих рішень» щодо угорської громади в Україні.
«Ми готові співпрацювати з новим угорським урядом з усіх питань нашого двостороннього порядку денного, зокрема щодо національних меншин, з метою відновлення довіри та добросусідських відносин між нашими країнами», — заявив він X.
Аніта Орбан заявила, що перший раунд консультацій між переговорними делегаціями пройде онлайн і може розпочатися вже у вівторок. Вона висловила сподівання, що діалог буде «конструктивним і продуктивним» та принесе «відчутний прогрес» для угорської громади Закарпаття.
Від ADASTRA
