Сьогодні відбулося установче засідання нового парламенту Угорщини, під час якого депутати склали присягу та обрали лідера партії «Тиса» Петера Мадяра главою уряду. За його кандидатуру проголосували 140 депутатів, проти — 54.
Показово, що вже колишній прем’єр Віктор Орбан засідання парламенту проігнорував і до зали не прийшов.
Під час своєї першої промови на посаді Мадяр одразу задав жорсткий тон майбутнім змінам. Він закликав президента Угорщини Томаша Шуйока подати у відставку, а державних службовців, які, за його словами, були «слугами попереднього режиму», залишити свої посади до 31 травня.

Також новий прем’єр заявив про початок перегляду конституційної системи країни — фактично мова йде про демонтаж політичної моделі, яку ФІДЕС і Орбан будували понад десятиліття.
Нагадаємо, що 12 квітня партія «Тиса» здобула переконливу перемогу на парламентських виборах, отримавши 138 із 199 мандатів.
Тим часом парламент обрав і нову спікерку — нею стала представниця TISZA Агнеш Форстгоффер. У неї буде шість заступників: троє від партії «Тиса», а також представники ФІДЕС, Християнсько-демократичної народної партії та ультраправої «Нашої Батьківщини».
Для Угорщини починається новий політичний етап — із гучними заявами, очікуванням реформ і дуже непростим демонтажем спадщини Орбана.
