В Угорщині офіційно змінилася влада: Петер Мадяр став новим прем’єр-міністром країни

Сьогодні відбулося установче засідання нового парламенту Угорщини, під час якого депутати склали присягу та обрали лідера партії «Тиса» Петера Мадяра главою уряду. За його кандидатуру проголосували 140 депутатів, проти — 54.

Показово, що вже колишній прем’єр Віктор Орбан засідання парламенту проігнорував і до зали не прийшов.

Під час своєї першої промови на посаді Мадяр одразу задав жорсткий тон майбутнім змінам. Він закликав президента Угорщини Томаша Шуйока подати у відставку, а державних службовців, які, за його словами, були «слугами попереднього режиму», залишити свої посади до 31 травня.

Також новий прем’єр заявив про початок перегляду конституційної системи країни — фактично мова йде про демонтаж політичної моделі, яку ФІДЕС і Орбан будували понад десятиліття.

Нагадаємо, що 12 квітня партія «Тиса» здобула переконливу перемогу на парламентських виборах, отримавши 138 із 199 мандатів.

Тим часом парламент обрав і нову спікерку — нею стала представниця TISZA Агнеш Форстгоффер. У неї буде шість заступників: троє від партії «Тиса», а також представники ФІДЕС, Християнсько-демократичної народної партії та ультраправої «Нашої Батьківщини».

Для Угорщини починається новий політичний етап — із гучними заявами, очікуванням реформ і дуже непростим демонтажем спадщини Орбана.

Залишити відповідь

Новини, аналітика, політика, суспільство, інсайдерська інформація. Найцікавіші новини України, регіонів та світу – в стрічці Insider Info