Нова голова МЗС Угорщини Аніта Орбан пообіцяла, що країна більше не використовуватиме право вето в ЄС для політичного шантажу.
За її словами, уряд прем’єра Петера Мадяра хоче відновити довіру партнерів по ЄС і НАТО.
«Надто часто Угорщина була проблемою в ухваленні рішень у Європі. Ми використовували вето не як крайній засіб, а заради політичного театру», — сказала вона під час слухань у парламенті.

Водночас нова глава МЗС наголосила, що Будапешт підтримуватиме інтеграцію України до ЄС лише з погляду «суворого національного інтересу» і надалі вимагатиме додаткових прав для угорської меншини в Україні.
Під час правління Орбана Угорщина неодноразово блокувала рішення ЄС про допомогу Україні — зокрема пакет фінансової підтримки на €50 мільярдів у 2024 році та кредит на €90 мільярдів цьогоріч.
Також Орбан і Сійярто часто відвідували москву, тісно співпрацювали з вищим керівництвом рф та «зливали» рішення ЄС прямо під час засідань з Брюсселя.
Двосторонні відносини Угорщини та України за час правління Орбана і його партії ФІДЕС значно погіршилися.
Сподіваємося, що з приходом нового уряду в Угорщині, добросусідські стосунки між нашими країнами відновляться.
